O nomádění a stavbě Stellplatzu s Ondrou Beníčkem

S Ondrou jsem se seznámila, když mi přivezl antibiotika z Čech na pobřeží Orihuela Costa, kde jsem se v obytňáku toulala Španělskem a zároveň pracovala na recepci hostelu.

Jeho životní příběh je hodně podobný tomu mému. Vyhořel, prodal firmy které vlastnil, rozvedl se, prodal dům, koupil si dodávku a rok nomádil Evropou.

Tenkrát mi napsal, že sleduje mojí cestu na sociálních sítích a jestli něco nepotřebuji přivézt z Čech, protože jede mým směrem. Mě se to zrovna hodilo, protože jsem měla ukrutný zánět spojivek z ostrého španělského slunce a poletujícího prachu, na který jsem vůbec nebyla zvyklá.

Projeli jsme spolu část španělského pobřeží od Torrevieja až po Cartagenu a co vám budu povídat, zažili jsme toho hodně.

O vlásek unikli vykradení našich aut na pláži La Cala Cortina (vždycky čtěte recenze! 😀 ), obdivovali poloostrov La Manga, užili si dokonale průzračnou vodu v La Azohía a řádili na koloběžkách na cartagenské promenádě. 😀

Ono se to samozřejmě nesmí, lítat na kolobrndách a bez ochranných prvků mezi turisty, ale mimo sezónu (my tam byli v květnu), jsou španělská pravidla hodně uvolněná 🙂

Celkově to okolí Cartageny i Cartagenu samotnou hodnotím velmi pozitivně, mě se tam opravdu líbilo, jen z hlediska bezpečnosti sólo nomádky jsem se tam prostě necítila dobře. Přespávat tam někde sama na divoko je podle mě o průšvih.

V okolí Cartageny bych opravdu nebyla líná a v aplikaci Park4night bych se pokusila si najít kemp, stellplatz, nebo prostě alespoň parkoviště pod kamerami, kde člověk nebude stát přes noc sám.

Možná vám to přijde přehnané, ale otřískaná zkušenostmi a životem člověka, který se musí spolehnout sám na sebe, bezpodmínečně razím heslo „Better safe, than sorry.“

Jelikož všechna sranda jednou končí 🙂 tak já jsem se po týdnu společného cestování vrátila k práci recepční/pokojské na hostelu a Ondra pokračoval přes Tarifu za krásami Portugalska.

Po nějakém čase jsme se sešli v Čechách, ale tentokrát už na Ondrově vlastním Stellplatzu, který díky svým zkušenostem postavil na Pálavě a tak jsme pro vás nahráli rozhovor, kde jsme si povídali právě o Stellplatzu, karavaningu a prostě sólo životě na cestách.

Víte, Ondra je člověk, který jen tak nekecá, ale jde za tím, v co věří. A já myslím, že je vidět, že tenhle projekt je pro něj prostě srdcovka.

No a tak doufám, že se vám naše povídání bude líbit a pokud budete mít cestu na Pálavu, určitě se zastavte kousek od Mikulova, v Dolních Dunajovicích, kde Ondra vytvořil tohle útočiště pro všechny, kteří si potřebují udělat servis na autě, nebo jenom oddychnout na cestách na bezpečném místě uprostřed překrásné Pálavy (kontakty jsou pod videem).

FB: Stellplatz Pálava, IG: stellplatzpalava, web: stellplatz-palava.cz, tel.: +420 606 910 303, adresa: Mlýnská 714, Dolní Dunajovice 691 85

Jmenuji se Markéta Burešová a pod přezdívkou Lady Nomad sdílím svůj životní příběh. Po rozchodu s partnerem jsem dala výpověď v práci, prodala všechen svůj majetek, uzavřela život v Čechách, koupila si obytňák a rok se sólo toulala Španělskem. Díky svým bohatým životním zkušenostem inspiruji druhé, jak vzít život do vlastních rukou a žít každý den tak, jak chcete právě VY. Můj příběh si můžete přečíst ZDE>>